صنایع دستی ایلام مورد توجه گردشگران و مسافران نوروزی قرار گرفت + پرتلفات‌ترین روز در تعطیلات نوروز ۹۷ – تصاویر بامزه و خنده دار

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام از استقبال گردشگران و مسافران نوروزی از صنایع دستی این استان خبر داد
از مهم ترین صنایع دستی ایلام که به دست هنرمندانه زنان و دختران ایلامی مخصوصاً در نواحی ایلام و دیگر شهرستان ها بافته می شود فرش کرک و ابریشم و گلیم منحصر به فرد گل برجسته است که نقش ونگارهای آن از طبیعت و تاریخ و فرهنگ این منطقه الهام گرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام از استقبال گردشگران و مسافران نوروزی از صنایع دستی این استان خبر داد.

عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی این استان گفت: صنایع دستی ایلام، به عنوان میراث هزارساله تمدن این خطه از جمله پتانسیل های مهمی است که می تواند سهم مهمی در سوغات استان داشته باشد.

استان ایلام سوغات و صنایع دستی بی نظیری دارد، گلیم نقش برجسته، نمد، معرق، جاجیم و چیت از صنایع دستی معروف است که قابلیت صادر به خارج کشور و خارج از استان دارد.

گلیم نقش برجسته مهم ترین صنعت صنایع دستی استان ایلام به شمار می رود که از نقش و کیفیت بالایی برخوردار است و مسافران و گردشگران می توانند از آن به عنوان سوغات استان خریداری کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

استان ایلام مانند دیگر مناطق ایران دارای سوغات محلی خاص خود است که مهم ترین آن ها سقز محلی (صمغ درخت بنه)، شیرینی بژی برساق، نان خرمایی، حلوای کله کنجی و روغن حیوانی و… است.

——————-

خبرگزاری تسنیم: سردار اسکندر مومنی؛ جانشین فرمانده ناجا در حاشیه بازدید از پایگاه پلیس راه کرج- قزوین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 24 ساعت گذشته روز خونین جاده‌ها بود و متاسفانه 37 نفر در جاده‌های کشور کشته شدند

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه عوامل موثر در حوادث جاده‌ای سرعت و سبقت غیرمجاز بودند، بیان کرد: حدود 64 درصد عوامل حوادث جاده‌ای این دو موضوع بودند که از ابتدای طرح تا کنون سرعت و سبقت حدود 40 درصد بروز تصادفات فوتی بود اما در 24 ساعت گذشته این دو عامل به 64 درصد رسید.

وی افزود: از ابتدای طرح تا روز 10 فروردین متاسفانه پر کشته‌ترین روز در حوادث جاده‌ای و ترافیکی روز گذشته بود.

وی با بیان اینکه توصیه ما این است که مدیریت بازگشت داشته باشند، عنوان کرد: مسافران و رانندگان از شتاب و عجله پرهیز کنند.

خبرگزاری تسنیم: سردار اسکندر مومنی؛ جانشین فرمانده ناجا در حاشیه بازدید از پایگاه پلیس راه کرج- قزوین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 24 ساعت گذشته روز خونین جاده‌ها بود و متاسفانه 37 نفر در جاده‌های کشور کشته شدند.

وی گفت: متاسفانه روز 10 فروردین پرحادثه‌ترین و پرکشته‌ترین روز در تصادف جاده‌ای بود و این پرسش جدی مطرح است که این همه شتاب و عجله برای استقبال از خطر چرا باید وجود داشته باشد.

مومنی با بیان اینکه علاقه نداریم که کام مردم را در این ایام با این آمارها تلخ کنیم اما این موضوع واقعیت است،گفت: اعلام این آمار به منزله هشدار به افرادی است که هنوز در جاده‌ها هستند و از سفر برنگشته‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *